اجرای طرح کدنویسی برای کودکان و نوجوانان دارکوب با نظارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

تاریخ انتشار : چهارشنبه, 30 مرداد 98
اجرای طرح  کدنویسی برای کودکان و نوجوانان دارکوب با نظارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

با هدف اجرای طرح کدنویسی برای کودکان و نوجوانان دارکوب با نظارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، کانون انجمن های صنفی کارفرمایی آموزشگاه های آزاد و شرکت توسعه فناوری های نوین ابرزندگی امروز 30 مرداد ماه تفاهم نامه همکاری منعقد کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، این تفاهم نامه با حضور علیرضا طاهرپور، مدیرکل دفتر نظارت، بهسازی و هدایت شغلی، سیداسماعیل سیداشرفی، دبیر کانون انجمن های صنفی کارفرمائی آموزشگاه های آزادفنی وحرفه ای کشور و امیر حسین اسدی مدیرعامل شرکت توسعه فناوری های نوین ابرزندگی، با هدف توانمندسازی و آموزش کدنویسی برای کودکان و نوجوانان 8 تا 16 ساله امضا شد.

بنا براین گزارش، علیرضا طاهرپور، مدیرکل دفتر نظارت، بهسازی و هدایت شغلی، در آغاز، با اشاره به ماده 111 قانون کار در خصوص استفاده بخش دولتی از ظرفیت های بخش خصوصی،ضمن ارزیابی مثبت همکاری بخش خصوصی گفت: ظرفیت، سرمایه گذاری، همکاری و همراهی بخش خصوصی بسیار امیدبخش و چابک بوده و در مرتفع نمودن نیازهای آموزشی مهارتی جامعه موثر عمل کرده است.

از اهداف این تفاهم نامه، توانمندسازی آحاد جامعه، تقويت زيرساخت‌هاي علمي و فناوري كشور برای هدایت جامعه به ویژه کودکان و نوجوانان به سمت علم و فناوری و سبک زندگی سالم است.

همچنین به منظور بهره‌مندی مطلوب از ظرفيتها، تواناييها و زیرساخت‌‌‌‌های علمي، پژوهشي و تخصصی در قالب بستر‌‌‌‌های سخت افزاری و نرم افزاری، طرفین متعهد شدند تا با نظارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، هدایت و معرفی آموزشگاه های واجد شرایط و دارای پروانه تاسیس از این سازمان را جهت برگزاری دوره های حضوری درسطح کشور با بهره گیری از ظرفیت کانون های استانی و انجمن صنفی شهرستان ها در قالب نمایندگی برعهده گیرند.
علاقمندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه اطلاع رسانی دارکوب مراجعه نمایند.

منبع خبر: yon.ir/5D9sw