دارکوب

چرا بچه ها به آموزشی نیاز دارند که با خلاقیت و دانش فنی همراه باشد؟


چرا بچه ها به آموزشی نیاز دارند که با خلاقیت و دانش فنی همراه باشد؟

کد زبان آیندگان است ، اما کریستی مانسفیلد می گوید که آموزش پیرامون فناوری و برنامه نویسی باید به همان اندازه در مورد مردم و ارتباطات باشد که درباره صفر و یک هاست.

شما به عنوان والدین، دائماً در تلاش هستید تا روشهایی برای آماده سازی فرزندان خود برای آینده پیدا کنید. همه ما از خود می پرسیم که فرزندان ما به چه ابزار و مهارتهایی نیاز دارند و بعد از بیست سال چه کاری پیدا خواهند کرد. در مواجهه با این بلاتکلیفی ، سخت می توان فهمید که چگونه نسل بعدی را با مهارت های برای موفقیت تجهیز کنیم.

اما مهم نیست که آینده چگونه به نظر میرسد بلکه چیزی که مسلم است این است که فناوری فقط به صورت شخصی و حرفه ای به یک نیروی لاینفک و کامل در زندگی ما تبدیل خواهد شد. امن ترین راه حل برای فرزندان ما در آینده ، یادگیری زبانی واقعی برای آینده است و آن چیزی جز برنامه نویسی نیست.

حالا چطور بفهمیم که یادگیری یک زبان برنامه نویسی به همان اندازه که یادگیری نواختن یک ساز موسیقی جذاب و کارآمد است مفید خواهد بود؟

در یک مقاله در سال 2018 با عنوان "راه اندازی مجدد مشاغل" ، آکادمی اوراکل با شرکت تحلیلی Burning Glass همکاری کرد تا نزدیک به 100 میلیون پست شغلی بی نظیر که در سال های 2015 تا 2016 در ایالات متحده جمع آوری شده است را مورد بررسی قرار دهد. براساس یافته های خود ، مهارت های علوم رایانه 65 درصد مهارت های در حال رشد سریع و 62 درصد مهارت های پردرآمد را نشان میداد. جالب توجه است که این تحقیق همچنین نشان داد كه مهارت های علوم رایانه فراتر از نقشهای برنامه نویسی سنتی است و به طور فزاینده ای در صنایعی مانند بازاریابی و طراحی استفاده میشود. در حقیقت ، 82 درصد از پست های شغلی که به دنبال مهارت های علوم رایانه هستند ، به مدرک علوم کامپیوتر نیازی ندارند.

این رشد بسته به دیدگاه شما می تواند هیجان انگیز یا ترسناک باشد. همه ما عناوین را در مورد اتوماسیون و یادگیری ماشین در حال تغییر ماهیت کار مشاهده کرده ایم. اهمیت فناوری و برنامه نویسی به همان اندازه صفر و یک ها در مقایسه با مردم و ارتباطات است.

مانسفیلد میگوید : هر سه فرزند من به برنامه نویسی و کدنویسی مشغولند ، هرکدام شروعی سریع در یادگیری مهارت های کدنویسی پایه را در پیش گرفتند و از مهارت های خود برای انجام کارهای مختلف استفاده می کنند. یادگیری کد نویسی صرفا به آنها ایده ای نداده است که در آینده چه کاری می توانند انجام دهند. بلکه این امکان را برای آنها فراهم آورده است که بتوانند خلاق باشند ، اشتباه کنند و تفکر حل مسئله را توسعه دهند که حتی در صورت عدم کار در صنعت فناوری بتوانند به کاری دیگر مشغول باشند.

به طور معمول ، کارفرمایان برتر به دنبال افرادی هستند که دارای مهارت هایی باشند که از شکاف فناوری و علوم انسانی عبور کند. دانشگاه استنفورد در یک مرحله آزمایشی شش ساله قرار دارد ، یعنی آمیختن علوم رایانه با سایر رشته ها تا مطالعه فناوری اطلاعات و ارتباطات را «قابل لمس تر» کند و فارغ التحصیلان با ورود به دوران اتوماسیون و روباتیک ، از اشتغال بیشتری برخوردار شوند.

دارکوب؛ طرح ملی آموزش کدنویسی به کودکان و نوجوانان


تاریخ انتشار : دوشنبه, 01 مهر 98